Ponownie na Midweście
Blog > Komentarze do wpisu
Wygraliśmy

Wygraliśmy. Chciałoby się dodać: "oczywiście", ale wcale nie było to oczywiste, gdy w drugiej kwarcie Colts przegrywali z Patriots 21 do 3.

Panowie wzięli się jednak w garść i prowadzeni przez trenera Tony'ego Dungy i quterbacka Peytona Manninga doprowadzili do zwycięstwa 38 do 34.

XLI Super Bowl odbędzie się 2 lutego w Miami. Chyba po raz pierwszy staną na przeciwko siebie dwie drużyny z miast znajdujących się tak blisko siebie: Indianapolis i Chicago. Z pewnością zaś pierwszy raz o Super Bowl zagrają drużyny prowadzone przez czarnoskórych trenerów - to samo w sobie jest wydarzeniem w historii NFL.

A tak w niedzielny wieczór świętowało Indianapolis:

Radość kibiców chyba na całym świecie jest mniej więcej taka sama. Obrazki z Indianapolis przypominają mi sceny z berlińskiego Kurfürstendamm po wygranym przez Niemcy meczu z Argentyną podczas ostatnich mistrzost świata. Cały Berlin tańczył na tej ulicy do białego rana.

Zmęczeni długimi spacerami po Berlinie i emocjami podczas meczu siedzieliśmy z bratem w hotelu i przez okno patrzyliśmy na radosny tłum przewalający się po Kurfürstendamm.

Jeśli jeszcze nie jesteście kibicami - czegokolwiek i kogokolwiek - zostańcie nimi. Warto, właśnie dla tych momentów wielkiej radości. W Berlinie, na Midweście i gdziekolwiek indziej.

środa, 24 stycznia 2007, kakofonia

Polecane wpisy

  • Sierpień miesiącem przeprowadzek

    Plączą mi się po głowie różne hasła w rodzaju "Kwiecień miesiącem trzeźwości" czy "Luty miesiącem higieny osobistej", a dzieje się tak dlatego, że aktem własnej

  • Jest lato, niestety

    Krótko po przebudzeniu, owinięta niebieskim szlafrokiem i całkiem rozczochrana wyszłam z mieszkania na nasze niewielkie podwórko, by odetchnąć świeżym, rześkim

  • Reaktywacja

    Kości zostały rzucone, powiedział ponoć Juliusz Cezar przekraczając wiadomą rzekę. Przypomniały mi się te słowa Cezara jakiś czas temu. Kontekst: rozmowa o robi

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: