Ponownie na Midweście
Blog > Komentarze do wpisu
Ku zamyśleniu

Przeczytałam i się zamyśliłam jakoś niezbyt wesoło.

W trakcie warszatatów antydyskryminacyjnych ludzie bardzo się kontrolują i starają się zrobić wszystko, żeby nie wypaść na rasistów/rasistki lub antysemitów/antysemitki. Ale, co ciekawe, jeśli chodzi o homofobię, nie ma już takiej tendencji. Ludzie swobodnie wygłaszają teksty mnie lub bardziej obraźliwe, przy czym wiele osób mówi, że po prostu nie zna żadnego geja ani żadnej lesbijki. Nie są to zazwyczaj osoby młode, tylko, dajmy na to, czterdziestoletnie lub starsze.

Agata Teutsch, w książce Anny Laszuk "Dziewczyny, wyjdźcie z szafy!"

Rzeczywiście ciekawe. I niby optymistyczne, choć nie do końca...

Szawua tow.

sobota, 30 czerwca 2007, kakofonia

Polecane wpisy

  • Napisów końcowych nie będzie

    Bywa czasem tak, że "konieczność istnienia trudna jest do zniesienia", jak śpiewał swego czasu Grzegorz Turnau. Trzeba wtedy zmobilizować resztki energii i skup

  • Z dawnych czasów

    Najlepiej zacząć nowy rok od odrobiny poezji. I to romantycznej, a jednocześnie zakorzenionej w rzeczywistości czasu, w którym powstała.On i Ona – ballada

  • Podziękowania

    O ile pamięć mnie nie zawodzi, rok temu zignorowałam zupełnie ów ważki moment, w którym wybiła na zegarach północ, rok 2008 dobiegł końca, a rozpoczął się żegna

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: smakuś, *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl
2007/06/30 23:56:50
ja w tym optymizmu nie widze..szczegolnie w polsce homofobia jest obecna na wszystkich szczeblach zycia spolecznego od rodziny poczwszy po tzw.elity polityczne..i wcale nie jest lepiej...za to widze wiele pozytywow w festiwalu zydowskim w krakowie(transmisja teraz w TVP kultura,albo jutro w TVP2 o 23.15)szawua tow!!
-
socjopatyczna_malkontentka
2007/07/01 14:42:17
Czyżby to było tak, że zawsze znajdziemy sobie "chłopca do bicia"?
-
Gość: OFFCA, *.bb.netvision.net.il
2007/07/01 17:24:35
optymistyczne...? no chyba, ze w odniesieniu do rasizmu czy antysemityzmu, bo na pewno nie homofobii :P dostrzeżenie objawów choroby jest pierwszym krokiem w leczeniu, czyż nie?
;-)
-
Gość: Klu, *.rodlo.sdi.tpnet.pl
2007/07/02 00:17:44
... a ja pamiętam jak dziś gdy "król statystów" w Teatrze Wielkim próbował mnie z zaskoczenia pocałowac w usta (dostał pięścią w nos)... pamiętam jak tenże sam upił mojego kumpla i pijanego ściągałem go z tegoż kumpla za nogi ... pamietam jak próbował uwodzić mlodych chłopaków - metodą szerokiego zarzuciania sieci. Od taamtej pory zaistniało we mnie przeświadczenie, że homoseksualizm ma takze źródła kulturowe ... bywa nauczalny, ja to widziałem na własne oczy. Czy powyższa moja opinia to już homofobia?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/07/02 13:20:43
To już homofobia w odcieniu HARD!
Jeszcze dzisiaj możesz tak pisać, ale idzie ku lepszemu - ku zakazaniu "pod groźbą kary więzienia lub wysokiej grzywny" za pisanie tak haniebnych, niepolitycznie poprawnych opinii. Bój się. Faszyzm ma też oblicze takie. Faszyzm to narzucane zakazy, nakazy i pod groźbą kary ich egzekwowanie. Nie tak znowu dawno w Holandii czy Belgii tamtejsze stowarzyszenie "ciotek" (pardon!: kochających inaczej) wystosowało postulat do władz, by karać wszystkich tych, którzy wyrażają się niepochlebnie o nich, w tym również, gdy wyrażają pogląd, że jest to niezgodne z naturą, chore itd.
Tak jak dla naszego dobra będą (a raczej już to robią!) czytać naszą korespondencję, filtrować nasze umysły (przegląd tego, co cię interesuje w necie jest tym choćby), oglądać wszędzie, gdzie się da. Należy wrócić do protestanckiego stylu życia: zasłonki z okien won! Masz coś do ukrycia? Sprawdziłeś swoją komórkę? Obyś się nie zdziwił!
-
marzenka40
2007/07/03 15:01:44
Znany wszystkim dobrze przywódca pewnej młodzieżówki nie ma czterdziestu lat, ani nawet trzydziestu, a jest homofobem, rasistą i Bóg wie czym jeszcze. Mamusia z tatusiem nauczyli?
Czy sam się tak wyedukował. Ja mam grubo po czterdziestce i nie jestem homofobka. Rzeczywiście nie znam też żadnego geja ani lesbijki. A może znam, tylko o tym nie wiem? Zupełnie mnie nie interesuje, co ludzie robią w swojej sypialni, chyba, że chcą o tym porozmawiać.
Gościu KLU, Twoja opinia to nie homofobia. Wśród gejów i lesbijek, tak jak wśród wszelkich innych społeczności znajdują się prostacy, chamy, ordynusy. Dlatego nie cierpię uogólnień typu – wszystkie lesbijki to…, wszyscy Murzyni (ups…Afroamerykanie) to…
Gościu ACTX25, to już pachnie Orwellem – szykujmy się.
-
marzenka40
2007/07/03 22:19:17
I perełkę znalazłam: IVRI LIDER i video powiązane z tematem. Jeden z moich ukochanych utworów.
www.ivrilider.com/english/video/manilove.html
-
2007/07/03 22:51:07
Tylko, czy tolerancja w postaci krystalicznej w ogóle jest możliwa?
Czy... Bóg jest tolerancyjny?
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/07/04 22:39:15
Bóg jest zaprzeczeniem tolerancji.
Wierz mu bezgranicznie, a on się tobą zaopiekuje, jeśli nie tu na ziemi, to tam w niebie, ale tego nie może nikt sprawdzić (samo stawianie takich próśb jest tzw.bluźnierstwem). Bóg jest najbardziej nietolerancyjny - mowa o bogu z kręgu judy i christi - ale pamiętaj, iż jest on wymysłem zrozpaczonych bezsensem swojego istnienia ludzi, niestety służebny im, by zniewolić motłoch.
Bóg i tolerancja... - dwie przeciwstawności.
Samo zastanawianie się nad tym jest stratą czasu, którego nikt ci nie zwróci, chyba że potrzebujesz tego do życia - zagłuszajmy więc bezsens swojego istnienia, skoro musimy.
-
Gość: Klu, *.rodlo.sdi.tpnet.pl
2007/07/05 23:48:18
Czy stawianie wymogów morlanych oznacza brak tolerancji? Chyba nie koniecznie.