Ponownie na Midweście
Blog > Komentarze do wpisu
Mazal tow!

Bardzo mnie uradowała ta wiadomość.

Są na tym świecie dobrzy ludzie, którzy robią wspaniałe rzeczy nie oglądając się na to, ile ich to może kosztować. Ile czasu, ile zdrowia. Z prywatnych kontaktów z panią Anną wiem, że i jej nie ominęły przykre doświadczenia z powodu zaangażowania w krzewienie wiedzy o historii i kulturze żydowskiej. Ale uparła się przy swoim. I ma rację w tym uporze.

Wielkie i serdeczne mazal tow!

Pani Anna prowadzi bloga, więc wszystkich zachęcam, by tam złożyli jej gratulacje.

Może jej przykład zachęci innych do działania? Tego w końcu nam trzeba. Pracy, pracy i jeszcze raz pracy. Brzmi to okropnie pozytywistycznie, ale w tym przypadku - w przypadku morza niewiedzy i wyrastających z niej szkodliwych stereotypów i uprzedzeń - jest to prawda.

czwartek, 27 marca 2008, kakofonia

Polecane wpisy

  • Napisów końcowych nie będzie

    Bywa czasem tak, że "konieczność istnienia trudna jest do zniesienia", jak śpiewał swego czasu Grzegorz Turnau. Trzeba wtedy zmobilizować resztki energii i skup

  • Z dawnych czasów

    Najlepiej zacząć nowy rok od odrobiny poezji. I to romantycznej, a jednocześnie zakorzenionej w rzeczywistości czasu, w którym powstała.On i Ona – ballada

  • Podziękowania

    O ile pamięć mnie nie zawodzi, rok temu zignorowałam zupełnie ów ważki moment, w którym wybiła na zegarach północ, rok 2008 dobiegł końca, a rozpoczął się żegna

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: sceptnick, 217.97.158.*
2008/03/27 09:48:02
Szkoda, że Jarmilla wymaga logowania się. Dla mnie, to bariera nie do przejścia. Chciałbym złożyć jej gratulacje. Czy mogłabyś przekazać pozdrowienia od sceptnicka, Basiu?
-
Gość: Klu, *.chello.pl
2008/03/27 12:43:03
Każdy przypadek konsekwentnie realizowanej, sensownej misji jest rzadkim kwiatem i jako takiemu należy mu się wsparcie. Jednakże niby dlaczego koncentracja na problemie żydowskim? Czyż to nie rewers antysemityzmu? Czyż nie jest to efekt anty-,filo- semityzmów, czy nie wzmacnia i utrwala zjawiska koncentracji na jednej, szczególnie wybranej grupie narodowej (szczególnie w kontekście emocjonalnego bagażu historycznego)? Lękam się wywołania resentymentów . Każdy problem należy traktować NORMALNIE,we właściwych proporcjach, bez zbędnej przesady i emfazy. Czemu nie rozbudzanie zainteresowań młodzieży kompleksowo historią, tradcjami i kulturą narodów miejscowych i sąsiedzkich - obok żydowskiego także białoruskiego, ukraińskiego, litewskiego, rosyjskiego... a byli także obecni na kresach Ormianie. Kłębiło sie pomiedzy tymi kresowymi nacjami od konfliktów, spięć i problemów.
-
Gość: alaa, *.rtk.net.pl
2008/03/28 13:58:12
jestem pod ogromnym wrażeniem Pani Ani. Jako młoda nauczycielka chętnie podglądam, jak inni są nauczycielami (a nie tylko pracują w tym zawodzie). I cieszę się, że mogłam "spotkać" Panią Anię, nawet internetowo.

ps. Kakofonii dziękuję za sugestię, by spojrzeć w tym kierunku