Ponownie na Midweście
Blog > Komentarze do wpisu
Śpiewające kardynały

To aktualnie najpiękniejszy ptasi śpiew w Bloomington. I chyba najbardziej charakterystyczny - śpiew kardynałów.

Słucham go każdego poranka, leżąc jeszcze pod kołdrą. Słucham go w słoneczne popołudnia, takie jak dziś, kiedy ruch samochodowy jest minimalny, studenci nie balują i nic nie zagłusza kolejnego dumnego samczyka reklamującego swoje nowe gniazdo na wysoki połysk i poszukującego małżonki. Słucham go przed zachodem słońca, kiedy niestrudzone samczyki żegnają kolejny dzień.

To głos bloomingtońskiej wiosny, która jednak do nas zawitała, wbrew moim najśmielszym oczekiwaniom mocno schłodzonym marcowym śniegiem.

poniedziałek, 07 kwietnia 2008, kakofonia

Polecane wpisy

  • Sierpień miesiącem przeprowadzek

    Plączą mi się po głowie różne hasła w rodzaju "Kwiecień miesiącem trzeźwości" czy "Luty miesiącem higieny osobistej", a dzieje się tak dlatego, że aktem własnej

  • Jest lato, niestety

    Krótko po przebudzeniu, owinięta niebieskim szlafrokiem i całkiem rozczochrana wyszłam z mieszkania na nasze niewielkie podwórko, by odetchnąć świeżym, rześkim

  • Reaktywacja

    Kości zostały rzucone, powiedział ponoć Juliusz Cezar przekraczając wiadomą rzekę. Przypomniały mi się te słowa Cezara jakiś czas temu. Kontekst: rozmowa o robi

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2008/04/07 07:07:16
.. gratuluję poczucia humoru .. z pewnością lepiej wsłuchiwać się w głos kardynała, niż szeregowego redemptorysty .. :))

.. współczuję nadejścia wiosny .. życzę, żebyś sobie z nią zręcznie poradziła i znajdowała więcej sympatycznych światełek i cudownych dźwięków w tunelu ..

.. z okazji wiosny życzę też, oby tymi błyszczącymi światełkami i jedynymigodnymiuwagi głosami nie były tylko duszpasterskie ćwierkania, świstania, kwilenia, pitpilitania i pimpilenia .. ;)
-
Gość: , 217.97.158.*
2008/04/07 10:38:58
Szoł biznes w Ameryce nadal trzyma się mocno. :)
-
hjuston
2008/04/08 00:44:03
ale fajnie spiewa
-
geagea
2008/04/08 23:41:50
Rewelacja! I jeszcze jaki przystojniak na dodatek:)