Ponownie na Midweście
Blog > Komentarze do wpisu
Kocham to metro

Z czasem stałam się wielką fanką waszyngtońskiego metra. Nie jest tak rozbudowane jak nowojorskie ani tak piękne jak moskiewskie, ale ma swój niezaprzeczalny wdzięk, przynajmniej w moich oczach.

Orange Line to Vienna

Z próbą uchwycenia części tego wdzięku na zdjęciach musiałam poczekać do chwili, w której dotarł do mnie mój nowy Canon Rebel T1i. Kochany skądinąd Kodak nie sprawdzał się w nieco mrocznych podziemiach.

its coming

Z nowym aparatem mogę tam poszaleć. Przynajmniej zasadniczo rzecz biorąc. W praktyce bywa różnie. W ostatnich dniach upiorne zupełnie upały połączone z makabryczną wilgotnością i brakiem klimatyzacji na stacjach skutecznie zniechęcają mnie do tego, by być tam dłużej niż to niezbędnie konieczne.

it's arrived

Liczę jednak na zmianę pogody, a wraz z nią na okazję do nowych ujęć.

get in everybody

środa, 29 lipca 2009, kakofonia

Polecane wpisy

  • Pozwolę sobie pogratulować

    Pozwolę sobie pogratulować sobie, a z Wami podzielić moją radością i zaprosić Was na otwarcie pewnej wystawy.Wystawa będzie miała miejsce w waszyngtońskiej Long

  • Kłopot w święta

    "A niech szlag trafi te wszystkie święta", przeklinałam dziś rano czując narastającą frustrację. Dziś drugi dzień Rosz Haszana. Planowałam spędzić poranek w syn

  • Narodziny gwiazdy

    Narodziny tej oto zielonej piękności miałam okazję oglądać wczoraj w późnych godzinach nocnych na werandzie znajomych w Silver Spring, MD (to przedmieścia Waszy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2009/07/29 01:47:15
faktycznie wyglada fajnie - troche mi sie kojarzy z niektorymi scenografiami z 'brazil' gilliama, ale i tak ladne :)

w ogole wielkie miasto bez metra to jakos nie teges.
-
anetacuse
2009/07/29 03:01:38
Bardzo ładne zdjęcia. Mi też podoba się waszyngtońskie metro, bardziej niż nowojorskie, choć i te ma swój urok.
-
evek
2009/07/29 05:18:31
rewelacyjne foty!!!! proszę częściej i więcej!!!! :O)
-
miskidomleka
2009/07/29 05:42:45
"ale ma swój niezaprzeczalny wdzięk"

No ba, i to jaki! Tylko czemu w cz-b, kolorystykę też ma wdzięczną. Zwłaszcza lubię składy z pomarańczowymi siedzeniami.

A zawieszki na hydrantach (w poszukiwaniu kolorowego metra zajrzałem na Flickra) wzięły się stąd, że 2 lata temu zapaliła się biblioteka w Georgetown przy Wisconsin Ave. Stary budynek, chyba sporo historycznych zbiorów. Straż przyjechała gasić, a jakże, podłączyli się do hydrantu - suchy. Podłączyli się do następnego, tyż nic. W końcu gdzieś wodę znaleźli, ale zrobił się szumek. Z którego wynikło sprawdzanie hydrantów i wieszanie zawieszek. Pewnie na zawieszkach się skończy...
-
kakofonia
2009/07/29 14:20:14
Dziekuję za miłe słowa o zdjęciach. Fotografia była kiedyś moją pasją, ale starą Minoltę zostawiłam w Polsce - świetny aparat, tylko upiornie ciężki do noszenia. Teraz nowym aparatem mogę poszaleć :-)

Ja bardzo lubię nowojorskie metro. Kiedy do niego wchodziłam, miałam poczucie, że wkraczam w całkiem oddzielny, podziemny świat. Waszyngtońskie nie ma tego klimatu, ale za to jest znacznie czystsze i ma bardzo ciekawą architekturę - fantastyczne sufity! Szczególnie świetny efekt na L'Enfant Plaza. No i głębokość niektórych stacji!

Miski, dzięki za info o zawieszkach. Ciągle się zastanawiałam, skąd ta cała kontrola. I pewnie masz rację, że na nich się skończy. Niektóre z tych hydrantów wyglądają na takie, że lepiej ich w ogóle nie dotykać, bo zaraz się rozsypią. Notabene - ogromnie wdzięczny przedmiot do fotografowania, piękna rdza.

A cz-b dlatego, że ostatnio jakoś na nowo odkryłam urok tego rodzaju fotografii. Nastrój zdjęć jest zupełnie inny. Fotki z metra w tej wersji mają znacznie więcej charakteru, moim zdaniem. (Plus praktyczna sprawa - ciężko dobrze złapać kolory w tym oświetleniu)

-
miskidomleka
2009/07/29 16:43:32
"ciężko dobrze złapać kolory w tym oświetleniu"

Też racja. Świetlówki łatwo skręcają balans w stronę zieleni.

A jak jest z pozwoleństwem na fotografowanie? Ja mam jakies niejasne wrażenie, że widziałem zakazy. Ale może widziałem je tylko na stacji Pentagon (którą, oczywiście, fotografowałem) ;-)
-
kakofonia
2009/07/29 17:26:48
Ochrona czasem marudzi podobno, ale jak dotad nie mialam klopotow. Poza jednym panem managerem, ktory koniecznie domagal sie, zeby to jego uwiecznic na zdjeciu :D
-
Gość: Klu, *.chello.pl
2009/07/29 21:04:39
Kochasz metro, a moja przyjaciółka poszła dalej i kochała się w metrze. ;-)
-
2009/07/29 21:06:26
Metra mają swój urok - mam nadzieję, że to w W.D.C. nie jest tak brudne, jak londyńskie!
-
2009/07/30 09:41:40
uhmmmm...metro jak metro:-o